Всесвітній день першої допомоги

З 2000 року щорічно в другу суботу вересня відзначається Всесвітній день надання першої медичної допомоги. Ініціатором його проведення виступають національні організації – члени Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця.

8 вересня 2018 року не виняток.  Одеською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України проведено флешмоб із проведенням майстер-класу з серцево-легеневої реанімації та показова симуляція на тему «Перша допомога при ДТП».

Ця проблема актуальна і для України, і для усього світу. Майже кожен день кожен із нас є учасником дорожнього руху – пішоходом, велосипедистом, водієм або пасажиром. На жаль, у світі ДТП забирають близько 1,25 млн. життів на рік. Кожного дня близько 3500 людей гинуть на дорозі, а ще десятки тисяч отримують травми, які часто призводять до наслідків, що змінюють життя. Якщо вчасно не надається перша допомога, то багато важко травмованих людей не виживає у дорожньо-транспортній катастрофі (ВООЗ, 2004 рік). А вчасне надання першої допомоги може різко зменшити кількість фатальних випадків на дорозі.

Основне завдання при наданні першої медичної допомоги полягає в тому, щоб шляхом проведення необхідних найпростіших медичних заходів врятувати життя потерпілому, зменшити його страждання і попередити розвитку можливих ускладнень.

Знання про надання першої допомоги – знання ціною в життя.

 

This slideshow requires JavaScript.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *