Візит до Лиманського музею німців-колоністів півдня України

2 серпня 2018 року в.о. голови Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Євген Жаріков спільно з радником заступника губернатора Олегом Прохоровим відвідали з робочим візитом смт. Лиманське в Роздільнянському районі.

Метою візиту була єдина представниця німецьких переселенців, які населяли ці краї – Людмила Францівна Рислінг.

Людмила Францівна – завідуюча Лиманського музею німців-колоністів півдня України, який був відкритий 27 травня 2004 року. Сам музей розташовується в кабінеті, де працював батько Людмили Францівни – Маутнер Фріц Карлович, який очолював Червоний Хрест в Зельцском районі. У 1937 Фріц Карлович потрапив під репресії і був розстріляний в жовтні того ж року. А пізніше був реабілітований з формулюванням «за відсутністю складу злочину».

Головне надбання музею – рояль, який був виготовлений в 1914 році австро-угорською фірмою Gebruder Stingl (Відень). Місцевий житель Рижов Микола Федорович після війни придбав у німця рояль, який і був переданий його сім’єю в дар музею.

Щорічно, особливо влітку, музей відвідує безліч цікавих гостей, як вітчизняних, так і зарубіжних, зокрема представники Червоного Хреста Німеччини, США, Канади.

This slideshow requires JavaScript.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *