Принцип нейтральності в умовах війни

Бути над конфліктом заради порятунку мирного населення

    Голова Одеської обласної організації Товариства Червоного Хреста України Євген Жаріков пояснює завдання та місію нашої роботи.

    «Бути над конфліктом», а отже бути нейтральним, щоб попереджувати та мінімізувати людські страждання - це не просто позиція, а основоположний принцип Руху Червоного Хреста та Червоного Півмісяця. Принцип нейтральності, що гартувався протягом 150 років, залишає можливість рятувати життя мирного населення незалежно від розвитку подій.

    «Звичайно, ми також знаходимось щоденно в цьому кошмарі. Але якщо Червоний Хрест займе чиюсь позицію, то вся концепція буде порушена. І це поставить під загрозу можливість створення коридорів для евакуації мирного населення та інших заходів, що можуть врятувати тисячі життів», - пояснив Євген Жаріков.

    Наголошуємо, що Одеська обласна організація Товариства Червоного Хреста України – єдиний офіційний представник цієї міжнародної спільноти в регіоні. Використання емблеми Червоного Хреста суб’єктами, які не мають на це права відповідно до Женевських конвенцій та Додаткових протоколів до них і Закону України «Про символіку Товариств Червоного Хреста, Червоного Півмісяця та Червоного Кристала» суворо забороняється.