Офіційна позиція у зв'язку з візитом Президента Міжнародного Комітету Червоного Хреста Петера Маурера до Москви

  Товариство Червоного Хреста України (ТЧХУ/ Червоний Хрест України) та Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) – це різні організації. Червоний Хрест України має виключно національний мандат - працює тільки на території України.

  МКЧХ має міжнародний мандат - виступає в ролі нейтрального та неупередженого посередника між усіма сторонами збройного конфлікту для вирішення гуманітарних проблем.

  Тому хочемо наголосити, що Червоний Хрест України не має жодного відношення до офіційного візиту МКЧХ до Російської Федерації, не має жодного відношення до відкриття офісів чи гуманітарних пунктів у Ростові-на-Дону.

  Завдяки вашій допомозі та у співпраці з держаними органами України всі наші співробітники і волонтери Червоного Хреста України кожен день, наражаючи себе на небезпеку, працюють для порятунку і допомоги цивільному населенню, яке постраждало в результаті збройної агресії. Червоний Хрест України – захищає життя людей, полегшує їх страждання під час збройних конфліктів і природних катастроф, а також сприяє органам державної влади у діяльності в гуманітарній сфері. Товариство допомагає у наданні гуманітарної допомоги, супроводжує роботу місцевих органів влади при евакуацієї населення, але самостійно НЕ може ініціювати гуманітарні коридори.

  ❗️Від початку війни Червоний Хрест України надав допомогу понад 300 000 людей:

  • доставили в регіони понад 1000 тон гуманітарної допомоги, в тому числі забезпечили лікарні необхідними медикаментами, а усі пункти допомоги забезпечили найнеобхіднішим.
  • супроводжували у евакуації близько 58 200 людей.
  • навчили на тренінгах 42 000 людей надавати першу допомогу.
  • провели тренінги з мінної небезпеки з охопленням 2000 людей.
  • Загони швидкого реагування, які здійснюють виїзди на місця пожеж, вибухів, надали допомогу понад 200 людям.

  Ми поруч і продовжуємо працювати цілодобово!
  Добрий вечір, ми з України
  Все буде Україна!

  Принципи роботи та цінності Міжнародного Руху

  Усі складові Міжнародного руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця – у своїй діяльності керуються єдиними принципами, а саме: гуманність, неупередженість, незалежність, нейтральність, добровільність, єдиність та універсальність.
  Для всіх учасників Міжнародного Руху Червоного Хреста і Червоного Півмісяця найвищою цінністю є людське життя. Основна мета створення Міжнародного Руху – допомога людям, незалежно від її віри, сповідання, політичних переконань та національності. Не важливо, де людина народилася, ким вона є, в якій країні живе. Важливим залишається одне – це цінність людського життя та її благополуччя.